Швеція готова сприяти реалізації реформи управління відходами в Україні – Міндовкілля
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Під час воркшопу, організованого Міндовкіллям спільно з урядом Швеції, стало відомо, що Швеція готова сприяти реалізації реформи управління відходами в Україні.
Темою воркшопу стали обмін досвідом та практичні рішення у сфері управління відходами.
За словами заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка, воркшоп став продовженням партнерства, розпочатого ще півтора року тому та водночас відкрив новий етап у співпраці між країнами.
“Ми залучили до програми фахівців усіх рівнів. Наша мета – постійно тримати зворотній зв’язок зі спеціалістами, які втілюють реформу на місцях. Шведський досвід підтверджує, що це єдиний правильний шлях. Ми бачимо, наскільки повною та комплексною є шведська система, та як ефективно вона працює на те, щоб змінювати ставлення шведів до відходів”, – зазначив Євгеній Федоренко.
Швеція – визнаний світовий лідер у сфері управління відходами. На захоронення на полігони тут відправляється лише 1% “сміття”, все інше – переробляється або утилізується з отриманням теплової та електроенергії.
У Швеції, як і у всьому ЄС, керуються встановленою ієрархією управління відходами, де у пріоритеті – запобігання їх утворенню, забезпечення перероблення та повторного використання, і лише у виняткових випадках – захоронення. У межах підготовки до вступу в ЄС цю ж модель впроваджує й Україна.
Шведська сторона висловила готовність стати консультантом та сприяти побудові оптимальної системи управління відходами в Україні.
Також у межах воркшопу було визначено основні сфери, в яких шведський досвід буде найбільш корисним нашій країні. Наприклад, це управління небезпечними відходами та відходами руйнації, оскільки наші партнери мають наукові напрацювання і хороші практичні результати у цих питаннях.
У відомстві зазначили, що діалог щодо впровадження найкращих підходів до менеджменту відходів в Україні продовжиться. Це стане вагомою підтримкою для України в досягненні поставлених цілей.
- Компанія з виробництва боєприпасів Nammo підписала угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції щодо збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.
- Україна і Швеція обговорюють потенційне надання Збройним силам України літаків Gripen та іншої допомоги.
- Міністри закордонних справ України та Швеції Дмитро Кулеба і Тобіас Біллстрьом домовилися розпочати переговори щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки.
Попереду ще одні зимові вихідні, які обіцяють бути комфортними для прогулянок, подорожей або затишного часу вдома. Погода порадує відсутністю серйозних опадів, а ми поділимося цікавими фактами та корисними порадами, щоб ці дні стали незабутніми.
Правоохоронці повідомили про підозру головному інженеру філії Укрзалізниці, який вимагав хабар $2 тис. за підключення до трансформаторної підстанції філії.
Торік експорт російських нафтопродуктів морем впав на 9,1% до 113,7 млн метричних тонн, зокрема й через атаки українських БпЛА на нафтові об’єкти РФ.
Бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ ліквідували та взяли в полон російських окупантів, які стратили українських військовополонених.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликав Євросоюз відмовитися від санкцій проти РФ і сказав, що Україна без грошей Заходу – “не країна”.