Швеція уклала угоду про виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів для України

Джерело: The Defence Post

Компанія з виробництва боєприпасів Nammo підписала угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції щодо збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.

Швеція уклала угоду з метою розширення виробничих потужностей артилерійських боєприпасів на своїй території, аби, зокрема, постачати снаряди в Україну.

Угода, що є частиною подальшої підтримки Швецією України в умовах російсько-української війни, передбачає збільшення поставок 155-мм артилерійських боєприпасів і підвищення надійності постачань.

Рішення спрямоване на підтримку акту щодо виробництва боєприпасів (ASAP), який ухвалили Європейським парламентом у липні 2023 року для збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС для посилення його оборонних можливостей.

Остаточний варіант контракту, який спільно фінансується шведською державою і ЄС, буде підготовлений після того, як союз виділить кошти на перший квартал 2024 року.

Зауважимо, нещодавно Швеція оголосила про новий пакет допомоги для України на суму 120 млн євро. Кошти використають зокрема для підтримки України під час зимового періоду.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.