Швеція готова сприяти реалізації реформи управління відходами в Україні – Міндовкілля

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Під час воркшопу, організованого Міндовкіллям спільно з урядом Швеції, стало відомо, що Швеція готова сприяти реалізації реформи управління відходами в Україні.

Темою воркшопу стали обмін досвідом та практичні рішення у сфері управління відходами.

За словами заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка, воркшоп став продовженням партнерства, розпочатого ще півтора року тому та водночас відкрив новий етап у співпраці між країнами.

“Ми залучили до програми фахівців усіх рівнів. Наша мета – постійно тримати зворотній зв’язок зі спеціалістами,  які втілюють реформу на місцях. Шведський досвід підтверджує, що це єдиний правильний шлях. Ми бачимо, наскільки повною та комплексною є шведська система, та як ефективно вона працює на те, щоб змінювати ставлення шведів до відходів”, – зазначив Євгеній Федоренко.

Швеція – визнаний світовий лідер у сфері управління відходами. На захоронення на полігони тут відправляється лише 1% “сміття”, все інше – переробляється або утилізується з отриманням теплової та електроенергії.

У Швеції, як і у всьому ЄС, керуються встановленою ієрархією управління відходами, де у пріоритеті – запобігання їх утворенню, забезпечення перероблення та повторного використання, і лише у виняткових випадках – захоронення. У межах підготовки до вступу в ЄС цю ж модель впроваджує й Україна.

Шведська сторона висловила готовність стати консультантом та сприяти побудові оптимальної системи управління відходами в Україні.

Також у межах воркшопу було визначено основні сфери, в яких шведський досвід буде найбільш корисним нашій країні. Наприклад, це управління небезпечними відходами та відходами руйнації, оскільки наші партнери мають наукові напрацювання і хороші практичні результати у цих питаннях.

У відомстві зазначили, що діалог щодо впровадження найкращих підходів до менеджменту відходів в Україні продовжиться. Це стане вагомою підтримкою для України в досягненні поставлених цілей.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.