Швеція хоче платити мігрантам по €32 000 за повернення додому

Джерело: Euronews

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна планує збільшити виплати мігрантам за повернення додому з 900 до 32 000 євро. За його словами, “абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією”.

Крістерссон пояснив, що наразі Швеція надає мігрантам, які добровільно вирішили повернутися на батьківщину, виплату у розмірі 900 євро на дорослу особу. Однак ця програма виявилася малоефективною — за даними Шведського міграційного агентства, у 2023 році було схвалено лише одну заявку зі 70.

З метою підвищення зацікавленості мігрантів у добровільному поверненні додому, уряд Швеції ухвалив рішення збільшити суму субсидії на 3400% — до 32 000 євро.

“Ми копіюємо, по суті, данську модель і значно збільшуємо цю суму, щоб полегшити життя тим, хто усвідомлює, що воліє повернутися до своєї країни, але з різних причин не відчуває, що знаходить добре налагоджене життя у Швеції”, – сказав прем’єр.

Крістерссон визнав, що така ініціатива може багатьом не сподобатися. Проте, на його думку, для мігрантів, яким не вдалося інтегруватися у шведське суспільство, підвищена виплата може стати стимулом задуматися про повернення до країни походження.

Пропозиція має набути чинності 1 січня 2026 року.

  • У Данії дорослі сирійці, які вирішили повернутися до Сирії, отримують допомогу на від’їзд у розмірі 200 000 данських крон (приблизно 26 818 євро), а кожна дитина — 50 000 крон (близько 6700 євро).

4 травня відзначають Всесвітній день щедрості, День боротьби з цькуванням, День пожежників, День безплатних коміксів, День невисоких людей та День об’єднання рук. За церковним календарем сьогодні день пам’яті мучениці Пелагеї.

За даними синоптиків, у неділю, 4 травня, в низці областей України очікуються короткочасні опади.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна планує збільшити виплати мігрантам за повернення додому з 900 до 32 000 євро. За його словами, “абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією”.

Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.

Президента Сербії Александра Вучича виписали з Військово-медичної академії в Белграді після короткої госпіталізації.