Швеція очікує, що Угорщина незабаром схвалить членство країни в НАТО

Джерело: Reuters

14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Ми вітаємо, що Туреччина завершила процес ратифікації, і очікуємо, що Угорщина невдовзі послідує за нею, — зазначив очільник МЗС Швеції, виступаючи перед парламентом.

Угорщина є єдиним членом НАТО, який поки не схвалив заявку Швеції на вступ до альянсу, при цьому правлячі націоналісти посилаються на те, що вони називають “необґрунтованими звинуваченнями” Швеції в тому, що вони підірвали демократію в Угорщині.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.