Швеція очікує, що Угорщина незабаром схвалить членство країни в НАТО

Джерело: Reuters

14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Ми вітаємо, що Туреччина завершила процес ратифікації, і очікуємо, що Угорщина невдовзі послідує за нею, — зазначив очільник МЗС Швеції, виступаючи перед парламентом.

Угорщина є єдиним членом НАТО, який поки не схвалив заявку Швеції на вступ до альянсу, при цьому правлячі націоналісти посилаються на те, що вони називають “необґрунтованими звинуваченнями” Швеції в тому, що вони підірвали демократію в Угорщині.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.

Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.

Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.