Швеція уклала угоду про виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів для України

Джерело: The Defence Post

Компанія з виробництва боєприпасів Nammo підписала угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції щодо збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.

Швеція уклала угоду з метою розширення виробничих потужностей артилерійських боєприпасів на своїй території, аби, зокрема, постачати снаряди в Україну.

Угода, що є частиною подальшої підтримки Швецією України в умовах російсько-української війни, передбачає збільшення поставок 155-мм артилерійських боєприпасів і підвищення надійності постачань.

Рішення спрямоване на підтримку акту щодо виробництва боєприпасів (ASAP), який ухвалили Європейським парламентом у липні 2023 року для збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС для посилення його оборонних можливостей.

Остаточний варіант контракту, який спільно фінансується шведською державою і ЄС, буде підготовлений після того, як союз виділить кошти на перший квартал 2024 року.

Зауважимо, нещодавно Швеція оголосила про новий пакет допомоги для України на суму 120 млн євро. Кошти використають зокрема для підтримки України під час зимового періоду.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.