Швеція відкликає допомогу Малі через проросійську позицію хунти
Джерело: The Telegraph
Міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Юган Форсселл заявив, що Швеція відкликає гуманітарну допомогу з Малі через підтримку цією державою російського вторгнення в Україну.
“Коли ми співпрацюємо з іншими країнами, ми також хочемо, щоб ці країни співпрацювали зі Швецією, але військова хунта Малі натомість повертається до Росії та підтримує її повномасштабну війну проти України”, – сказав Юган Форсселл.
Західноафриканська країна досі утримувалася при голосуванні за резолюцію ООН щодо війни Росії в Україні та голосувала проти резолюції про виключення Росії з Ради ООН з прав людини.
За останні 10 років Швеція надала Малі 388 мільйонів доларів.
- 30 серпня 13 із 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали пропозицію про продовження санкцій щодо Малі на ще один рік. Але Росія використала право вето, щоб відхилити проєкт.
- 24 липня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі, що тісно співпрацювали з “Вагнер” з метою сприяння та розширення присутності ПВК у країні.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.