Швеція виділить близько 7,2 мільйона євро на розмінування та дрони для України
Джерело: шведський уряд
Уряд Швеції доручив Збройним силам країни виплатити 80 мільйонів шведських крон (близько 7,2 мільйона євро) коаліціям у сфері розмінування та безпілотників у рамках формату “Рамштайн”.
Збройні сили Швеції нададуть 40 мільйонів шведських крон (3,6 мільйона євро) на підтримку Коаліції з розмінування і стільки ж на підтримку Коаліції з використання безпілотників.
“Ця підтримка гарантує, що Україна зможе розвивати свою технологію безпілотників і спроможність розмінування. Це допоможе українській армії і українському суспільству”, – каже міністр оборони Пол Йонсон.
У рамках формату “Рамштайн” створено кілька оборонних коаліцій для забезпечення довгострокової підтримки оборони України. Швеція наразі є членом шести з цих коаліцій.
- Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про найбільший план військового переозброєння країни з часів “холодної війни”.
- Швейцарія оголосила про збільшення обсягу фінансування конкурсу заявок для швейцарських компаній в Україні з 50 до 100 мільйонів швейцарських франків (близько 113 млн дол). Додаткові 50 мільйонів швейцарських франків спрямують на проєкти відбудови України у співпраці зі швейцарськими компаніями.
- Швеція виділить Україні понад 1,4 мільярда шведських крон (137,7 мільйона доларів США) для допомоги у відновленні та розвитку, а також для задоволення нагальних гуманітарних потреб.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.