Швейцарія схвалила новий пакет допомоги на суму $110 млн для розмінування України
Джерело: Reuters
29 вересня Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет допомоги в розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (приблизно $110 мільйонів) для розмінування України.
“Загалом 100 мільйонів швейцарських франків буде виділено на гуманітарне розмінування в період з 2024 по 2027 роки, що фінансуватиметься в рівних частинах Міністерством оборони, цивільного захисту та спорту (DDPS) і Федеральним департаментом закордонних справ (FDFA)”, – заявили в уряді.
Швейцарія вже бере участь у роботах з розмінування в Україні та виділила 15,2 млн швейцарських франків у 2022 та 2023 роках.
Додаткова сума, оголошена в п’ятницю, дозволить Швейцарії надати обладнання та навчання для українських саперів, повідомили в уряді Швейцарії.
- Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Берн підтримує ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
- Швейцарія приєдналася до Реєстру збитків, яких завдала російська агресія.
- Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.
- 16 серпня Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.