Швейцарія підтримує ідею створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Джерело: Swissinfo.ch.

Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Берн підтримує ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Про це він повідомив у Нью-Йорку під час зустрічі, присвяченій статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що МКС у березні видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової, суд не має повноважень та юрисдикції для розслідування злочину агресії проти України в цілому.

У зв’язку з цим серед дипломатів зараз шириться ідея створення спеціального трибуналу ООН, як це сталося, до прикладу, після війни в Югославії. За словами Кассіса, такий спеціальний трибунал має бути створений “у широких багатосторонніх межах та за збалансованої міжнародної підтримки”.

Своєю чергою, президент Швейцарії Берсе також розкритикував Росію у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН.

“Розв’язавши агресивну війну проти України, Російська Федерація атакувала не лише мирну країну, а й міжнародне право та принципи багатосторонньої дипломатії”, – наголосив він.

При цьому він додав, що “ця агресія є справою рук постійного члена Ради Безпеки ООН, яка, відповідно до Статуту ООН, несе “головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки”.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.