Ексгенсек ООН запропонував шлях створення трибуналу для переслідування російської агресії проти України

Джерело: “Голос Америки”

Колишній генеральний секретар ООН Гі Мун заявив, що світу необхідно створити міжнародний трибунал для переслідування злочину агресії Росії проти України. Він закликав створити механізм для притягнення Путіна та його поплічників до відповідальності за міжнародні злочини.

Для подібного трибуналу спершу необхідна спеціальна резолюція Генеральної Асамблеї ООН, сказав ексгенсек ООН. За його словами, цей механізм закриє правову прогалину, оскільки чинний Міжнародний кримінальний суд не може переслідувати злочин агресії. Причиною стало те, що Росія не ратифікувала Римський статут, з іншого боку, рішення Ради Безпеки ООН Росія заветує.

“Мир чи справедливість – це хибний вибір”, – заявив ексгенсек ООН щодо можливих нарікань, що прагнення справедливості може затягнути шлях до миру.

Він наголосив, що російсько-українська війна є “кричущим” порушенням Статуту ООН. На його думку, трибунал має отримати широку міжнародну підтримку, зокрема серед країн Азії, Африки та Латинської Америки.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

Президент Болгарії Румен Радев, відомий своїми негативними поглядами на Україну, висловив думку, що Києву перемогти Росію військовими засобами не вдасться.