Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безкоштовні поради щодо просування, а озброєння – WSJ
Джерело: The Wall Streat Journal
Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безкоштовних оцінок та порад стосовно просування.
“Наступ України досяг переломної точки. Військові лінії Росії розірвуться, якщо дати достатньо часу. Проте для цього необхідна більша військова підтримка з боку США. Якщо Київ хоче досягти успіху, Вашингтон повинен постачати йому важливе озброєння та боєприпаси, а не безкоштовні військові оцінки”, – заявив президент Йорктаунського інституту, колишній офіцер військового флоту та функціонер Пентагону Сет Кропсі.
За його словами, професійний аналіз зусиль України нині є дефіцитним через нестачу досвіду. Американським та російським військовим довелося припинити ретельний аналіз бойових дій ще після розпаду СРСР, оскільки “їм не вистачало досвідчених противників, з якими можна було б порівняти себе”.
“Поширена серед американських воєначальників думка про те, що українцям необхідно зосередитися на одному вирішальному місті в Запорізькій області, є нісенітницею, з огляду на те, що ворог має потужні лінії оборони та мобільні резерви, і жодна сторона не може здобути контроль у повітрі”, – зауважив Кропсі.
Водночас він додав, що спроба прориву без маніпуляції російськими силами була б катастрофічною, “незалежно від того, скільки закликів Заходу вимагали удару в американському стилі”.
“Якби Україна прислухалася до порад американців, її бойову міць було б стерто за кілька днів”, – констатував ексофіцер.
- Контрнаступ Збройних сил України продовжує просуватися повільними темпами.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.