Україна випробовує оборону росіян: аналіз контрнаступу ЗСУ від The Economist

Джерело: The Economist

Контрнаступ Збройних сил України продовжує просуватися повільними темпами.

Як зауважили у виданні, такі темпи можуть бути навмисно організовані командуванням. Начальник Штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін завив, що Сили оборони завдають ударів по логістиці ворога, а також перевіряють російську оборону на міцність в різних місцях.

У червні українське командування повідомляло, що великі бронетанкові з’єднання є хорошою мішенню для безпілотників ЗС РФ, а тому ЗСУ обрали тактику наступу малими групами.

“Обмежений успіх, яким зараз користуються українські сили, переважно є результатом дій підрозділів рівня взводу і роти. Вони обирають для укриття узлісся дерев і невеликі населені пункти”, — йдеться в матеріалі.

За словами співрозмовників інформагентства, коли українські воїни відправлять на штурм свої основні резерви, все залежатиме від того, чи зможе Росія організовано відвести свої підрозділи.

При цьому існує ймовірність, що ЗС РФ, виснажені місяцями боїв, “тріснуть”. Противник вже перебуває під тиском “поступового зниження морального духу, браку боєприпасів, а також поганих рішень командирів”. Тож, ключовий удар України стане справжнім випробуванням для ЗС РФ.

Своєю чергою, військовий стратег Лоуренс Фрідман наголосив, що Сили оборони України воюють не так, як армія США і союзники. У своїх війнах американці показували на полі бою переважну вогневу міць і панування в повітрі, чого в українських захисників немає.

“ЗСУ не можуть дозволити собі нову версію бліцкригу, до якої, можливо, звикли багато хто на Заході, зважаючи на дії американців у війні в Перській затоці”, – пояснив він.

Натомість у британській розвідці вважають, що одним із факторів, який сповільнює контрнаступ України на південному напрямку, є зарослі на раніше орних землях.

Утім міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі відкинув побоювання про повільний контрнаступ ЗСУ після витоку військового звіту Німеччини, де поставили під сумнів тактику України.

Разом з тим секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що ніяких дедлайнів чи графіків контрнаступу ЗСУ не існує. У такий спосіб він відреагував на повідомлення про повільні темпи просування.

Варто додати, що цього тижня на південному сході України точилися інтенсивні бої. У намаганні відвоювати окуповані Росією території, Україна залучила до контрнаступу свіжі резерви, які пройшли підготовку на Заході.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.