Швейцарія заявила, за якої умови відмовиться від політики нейтралітету

Джерело:Der Standart

У випадку агресії з боку Росії – Швейцарія планує приєднатися до своїх європейських партнерів у НАТО для захисту.

Президентка Швейцарської Конфедерації та міністерка оборони Віола Амгерд зазначила, що ініціатива “Європейський небесний щит” стосується протиповітряної оборони та передбачає застосування застереження про нейтралітет.

“Якщо на Швейцарію буде скоєно напад, то ситуація зміниться, і нейтралітет перестане діяти”, – заявила Амгерд.

Вона також зауважила, що в такому випадку Швейцарія зможе організувати свою оборону разом з партнерами.

Президентка Швейцарії відзначила, що, як і у разі будь-якої іншої системи озброєнь, сподіваються, що оборонний щит не буде потрібним. Утім, співпраця з іншими країнами допоможе в разі потреби у захисті.

Швейцарія приєдналася до ініціативи, запропонованої Німеччиною минулого року, яка включає спільні закупівлі, навчання та обмін інформацією, зокрема, даними радарів.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.