Швейцарського виробника шоколаду Barry Callebaut внесли до списку спонсорів війни в Україні

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції включило швейцарську компанію Barry Callebaut, провідного світового виробника шоколаду, до переліку міжнародних спонсорів війни.

За інформацією агентства, компанія утримує три фабрики в Росії та сплачує податки до бюджету країни-агресора. Під час повномасштабного вторгнення в Україну Barry Callebaut доставляла у РФ шоколад як товари першої необхідності, включаючи постачання кондитерській фабриці, шоколад якої використовується в сухпайках російської армії.

Компанія виробляє товари під різними брендами, такими як Sicao, Chocovic, Callebaut, Cacao Barry, Carma, Mona Lisa, Bensdorp, Van Hauten, La Morella тощо, і займає четверте місце у світовому виробництві шоколаду та какао. У Росії вона працює понад 15 років, маючи три фабрики та Академію шоколаду в Москві.

На території РФ компанія діє через товариства “Барри Каллебаут НЛ Раша” та “Барри Каллебаут Калининград”, які у 2022 році сплатили понад 33 млн доларів податків до бюджету РФ. Вони також є засновниками компаній, що сплатили податки на майже 500 тисяч доларів у 2022 році.

У листопаді 2022 року представництво компанії Barry Callebaut COCOA AG здійснило поставку своєї продукції на суму близько 180 тисяч доларів російській кондитерській фабриці “Верность Качеству”, чия продукція використовується в сухпайках російської армії.

За даними НАЗК, Barry Callebaut продовжує активно взаємодіяти з Росією, імпортуючи товари на суму понад 94 млн доларів у 2023 році, збільшивши цей обсяг більш як утричі порівняно з попереднім роком. Компанія володіє активами в російському шоколадному ринку, аргументуючи свою діяльність тим, що шоколад є частиною щоденного раціону багатьох.

Виконавчий директор компанії вважає, що так звана “військова операція” розпочата російським урядом, а не народом, і не виправдовує відмови від постачання своїм клієнтам. Компанія не висловила осуду російської війни проти України.

На залишеній російськими окупантами міні у Чорнобильській зоні підірвалася ще одна Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.

20 червня український журналіст Владислав Єсипенко, котрий понад чотири роки перебував у російському ув’язненні, вийшов на свободу та залишив тимчасово окупований Крим. 

22 червня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що в Україні відкрився офіс норвезької компанії-виробника систем ППО NASAMS Kongsberg Defence and Aerospace.

З початку року Сили безпілотних систем Збройних сил України спільно з іншими підрозділами атакували низку об’єктів у глибокому тилу Росії, завдавши втрат росіянам на понад 10 мільярдів доларів, заявив Головнокомандувач ЗС України генерал Олександр Сирський.

Станом на вечір 22 червня рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла двох загиблих жінок у Краматорську.