Швейцарський виробник Swatch Group подав до суду проти уряду Малайзії через конфіскацію годинників, присвячених ЛГБТК

Джерело: Reuters.

Швейцарський виробник годинників Swatch Group (UHR.S) подав до суду на уряд Малайзії через вилучення годинників, присвячених ЛГБТК. У компанії вважають, що цей крок завдав шкоди їхній репутації.

Малайзія є мусульманською країною, де інша орієнтація, крім гетеросексуальної, визнана злочином. Правозахисні групи заявляли, що у державі помітна тенденція зростання нетерпимості до лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та квірів (ЛГБТК).

Swatch представила колекцію годинників із написом “LGBTQ”. Через це уряд Малайзії у травні вилучив партію, а саме 172 годинники із 16 торгових точок. Влада описала товар як такий, що містить елементи або пропагує права ЛГБТК і потенційно порушує законодавство Малайзії.

На думку компанії, конфіскація, яку провели співробітники міністерства внутрішніх справ, є “незаконною”. Позов подано 24 червня до високого суду Куала-Лумпура, а розглянути справу мають 20 липня.

“Без сумніву, вилучені годинники не могли і не можуть жодним чином спричинити будь-які порушення громадського порядку чи моралі чи будь-які порушення закону”, – твердить Swatch у позові.

Більшість вилучених годинників, загальна роздрібна вартість яких становить понад 14 тисяч доларів, не містили напису “LGBTQ”, заявила Swatch. Компанія вимагає відшкодування збитків і повернення годинників. Зокрема вона заявила, що конфіскація “поставила під суттєву загрозу” її здатність вести бізнес у країні.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

На 81-му році життя померла французька співачка й акторка Франсуаза Арді.