Сі Цзіньпін вперше за два роки відвідав Францію

Джерело: Reuters

5 травня глава Китаю Сі Цзіньпін прибув до Франції вперше за два роки. Лідер КНР має намір зустрітись із президентом Франції Емманюелем Макроном та обговорити двосторонні відносини Китаю з ЄС, а також міжнародні та регіональні питання.

Зауважується, що Сі Цзіньпін високо оцінив зв’язки Китаю з Францією як міжнародну модель під час вкрай рідкісного візиту до Парижа на тлі зростаючих торгових суперечок з ЄС.

Макрон планує закликати Сі зменшити торговий дисбаланс і використати свій вплив на Росію через війну проти України. Президент Китаю має зустрітися з Макроном і головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Під час візиту Сі в Францію Макрон проведе його на вечерю в Єлисейському палаці та відвідає з ним Піренейські гори. Це відображення минулорічного візиту Макрона до Китаю, де Сі запросив його на чай у резиденції губернатора Гуандуну.

Макрон акцентував, що, попри свою жорстку позицію щодо економічних питань, Європа має відігравати роль балансуючої сили, що дозволяє Китаю залишатися активним учасником глобального діалогу.

Раніше ми повідомляли, що Сі Цзіньпін планує відвідати Францію, Сербію та Угорщину 5-10 травня. Інформацію про це підтвердив речник міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь КНР 29 квітня.

Під час обговорення запланованої поїздки глави КНР до Франції, Цзянь зауважив, що двосторонні відносини з Францією зберігають “міцну динаміку зростання”. І додав, що обидві країни мають “стратегічні комунікації та практичну співпрацю”.

Китай сподівається на співпрацю з Францією для подальшого зміцнення політичної взаємної довіри, солідарності та співпраці, – зазначив речник.

Також він поінформував, що Сі проведе переговори з президентом Сербії Александаром Вучичем, щоб обмінятися думками щодо двосторонніх відносин і обговорити покращення китайсько-сербських відносин.

Нещодавно президент Франції Емманюель Макрон висловився за оновлення економічних зв’язків Європи з Китаєм.

У інтерв’ю для “La Tribune Dimanche” Макрон наголосив на необхідності встановлення більш рівноправних та взаємовигідних відносин між Європою та Китаєм. За його словами, це критично важливо для забезпечення економічної безпеки Європи.

Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.