Сі Цзіньпін вперше за два роки відвідав Францію
Джерело: Reuters
5 травня глава Китаю Сі Цзіньпін прибув до Франції вперше за два роки. Лідер КНР має намір зустрітись із президентом Франції Емманюелем Макроном та обговорити двосторонні відносини Китаю з ЄС, а також міжнародні та регіональні питання.
Зауважується, що Сі Цзіньпін високо оцінив зв’язки Китаю з Францією як міжнародну модель під час вкрай рідкісного візиту до Парижа на тлі зростаючих торгових суперечок з ЄС.
Макрон планує закликати Сі зменшити торговий дисбаланс і використати свій вплив на Росію через війну проти України. Президент Китаю має зустрітися з Макроном і головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
Під час візиту Сі в Францію Макрон проведе його на вечерю в Єлисейському палаці та відвідає з ним Піренейські гори. Це відображення минулорічного візиту Макрона до Китаю, де Сі запросив його на чай у резиденції губернатора Гуандуну.
Макрон акцентував, що, попри свою жорстку позицію щодо економічних питань, Європа має відігравати роль балансуючої сили, що дозволяє Китаю залишатися активним учасником глобального діалогу.
Раніше ми повідомляли, що Сі Цзіньпін планує відвідати Францію, Сербію та Угорщину 5-10 травня. Інформацію про це підтвердив речник міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь КНР 29 квітня.
Під час обговорення запланованої поїздки глави КНР до Франції, Цзянь зауважив, що двосторонні відносини з Францією зберігають “міцну динаміку зростання”. І додав, що обидві країни мають “стратегічні комунікації та практичну співпрацю”.
Китай сподівається на співпрацю з Францією для подальшого зміцнення політичної взаємної довіри, солідарності та співпраці, – зазначив речник.
Також він поінформував, що Сі проведе переговори з президентом Сербії Александаром Вучичем, щоб обмінятися думками щодо двосторонніх відносин і обговорити покращення китайсько-сербських відносин.
Нещодавно президент Франції Емманюель Макрон висловився за оновлення економічних зв’язків Європи з Китаєм.
У інтерв’ю для “La Tribune Dimanche” Макрон наголосив на необхідності встановлення більш рівноправних та взаємовигідних відносин між Європою та Китаєм. За його словами, це критично важливо для забезпечення економічної безпеки Європи.
- Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що Україна запросила президента Китаю Сі Цзіньпіня взяти участь у мирному саміті разом з іншими світовими лідерами у Швейцарії.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна відхилить будь-яку пропозицію НАТО, яка призведе до ескалації “конфлікту між НАТО і Росією”.
- Президент США Джо Байден через декілька годин після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпінем знову назвав його диктатором.
- Президент України Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що хоче, аби до його “формули миру” приєднався Китай.
- Китай активно наживається на російському вторгненні в Україну, продаючи до РФ майже все, що потрібно в сучасній економіці, адже Росія більше не в змозі імпортувати це із Заходу.
Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.