Сім країн не поспішають запрошувати Україну в НАТО — ЗМІ

Джерело: “Укрінформ” 

Сім країн не поспішають підтримувати запрошення України до НАТО. Серед них найбільшими противниками швидкого вступу є Німеччина та США. Посол США в НАТО Джуліанна Сміт, яка залишає свою посаду, зазначила, що Альянс ще не досягнув тієї стадії, коли готовий запропонувати членство Україні.

Як повідомляють джерела Politico, головні члени НАТО побоюються, що прийняття України може призвести до втягування альянсу у війну з Росією. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, під час зустрічі з президентом США Джо Байденом, заявив, що робляться всі зусилля, щоб НАТО не стало стороною війни, оскільки це могло б призвести до ще більшої катастрофи.

Крім Німеччини та США, опір такому рішенню висловлюють Угорщина та Словаччина, які мають прокремлівську позицію. Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що вступ України в НАТО може призвести до третьої світової війни, і він ніколи не підтримає таку ініціативу.

Інші країни, як Бельгія, Словенія та Іспанія, також не поспішають підтримувати членство України в НАТО, зауважують джерела. Один із чиновників НАТО зазначив, що ці країни намагаються сховатися за позицією Німеччини та США, абстрактно підтримуючи ідею, але при цьому уникатимуть більш активної участі у просуванні цього питання.

Натомість країни Балтії та Польща більш прихильно ставляться до перспективи вступу України до НАТО. Польща, зокрема, наголосила на своїй солідарності з Україною в цьому питанні, підкресливши необхідність відкриття перспективи членства для Києва.

Проте, як зазначають джерела, США і Німеччина не виключають можливості майбутнього вступу України до альянсу, хоча на цю мить не готові до активних кроків у цьому напрямку.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.