Сканування сітківки та ДНК: В‘єтнам збиратиме всі біометричні дані громадян

Джерело: The Register

В’єтнамська влада у липні цього року планує розпочати збір біометричної інформації своїх громадян для їх ідентифікації.

За даними видання, прем’єр-міністр Фам Мінь Чінь доручив Міністерству громадської безпеки країни зібрати дані у вигляді сканування райдужної оболонки ока, зразків голосу та ДНК.

Зазначається, що у В’єтнамі посвідчення особи видаються громадянам віком від 14 років. Правки до закону про ідентифікацію громадян, які дозволяють збирання біометричних даних, ухвалили 27 листопада минулого року. Вони передбачають, серед іншого, внесення інформації про групу крові до бази даних, яка використовуватиметься різними агентствами “для виконання своїх функцій та завдань”.

“Біометрична інформація про ДНК та голос збирається при добровільному наданні її особами або органом, який здійснює кримінальне провадження, або органом, у провадженні якого знаходиться особа, до якої застосовані заходи адміністративного впливу, у процесі вирішення справи відповідно до їх функцій та обов’язків щодо призначення експертизи або збору біометричної інформації про ДНК, голоси людей передаються органам управління ідентифікацією для оновлення та внесення до бази даних ідентифікації”, – йдеться у законі збір інформації.

Очікується, що ID-картки у В’єтнамі виконуватимуть функції карток медичного страхування, книжок соціального страхування, прав водія, свідоцтв про народження та свідоцтв про шлюб.

Станом на 2022 рік у В’єтнамі проживало близько 70 мільйонів дорослих людей. Тому зібрати їхню біометричну інформацію буде непросто, йдеться в матеріалі.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.