Китай та В’єтнам покращують зв’язки: погоджуються посилити заходи безпеки

Джерело: Reuters

Китай спільно з В’єтнамом погодилися активізувати співпрацю з питань безпеки, намагаючись вибудовувати “спільне майбутнє”. 13 грудня президент Китаю Сі Цзіньпін завершив візит до Ханой.

Під час дводенної поїздки Сі, сусіди під правлінням комуністів, близькі в економічних зонах, однак, що мають суперечки через кордони в Південно-Китайському морі, підписали десятки договорів про співпрацю та погодилися створити більше гарячих ліній для ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій у спірних водах.

У 16-сторінковій спільній заяві країни пообіцяли тісніше співпрацювати для зміцнення зв’язків у сфері оборонної промисловості та обміну розвідданими.

Зауважується, що метою було частково запобігти ризику “кольоровій революції”, використовуючи термін для народних повстань, які сколихнули колишні комуністичні країни.

Сторони “оголосили про створення стратегічного китайсько-в’єтнамського співтовариства “спільного майбутнього” для сприяння “оновленню китайсько-в’єтнамських відносин”.

Рішення стало історичним, а приєднання до такої спільноти було “стратегічним вибором”, зазначив прем’єр-міністр Фам Мінь Чінь під час зустрічі з Сі Цзіньпіном, який цього року вперше відвідав азійську країну.

Китай і Сполучені Штати борються за вплив серед країн Південно-Східної Азії, включаючи В’єтнам, який посилив свої зв’язки із Вашингтоном до всебічного стратегічного партнерства, поставивши свого колишнього ворога на один рівень з Пекіном і Москвою.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.