Вперше з початку війни армія РФ втратила в Україні китайські всюдиходи

Джерело: Defence Blog

Кадри, оприлюднені українськими військовими, підтверджують знищення двох всюдиходів китайського виробництва Desertcross 1000-3 поблизу Кринок у тимчасово окупованій Херсонській області, що ознаменувало помітну невдачу для Росії в триваючій війні.

Аналітики наголошують, що втрата цих транспортних засобів означає значне зростання проблем з обладнанням, з якими зіштовхуються російські військові, що спонукає їх звернутися до китайських постачальників для вирішення нагальних операційних потреб.

За даними сайту Oryx, РФ втратила в Україні майже 13 300 одиниць військової техніки, що призвело до серйозних проблем з деякими видами озброєнь. Постачальником дронів-камікадзе став Іран, Північна Корея продала мільйон артилерійських снарядів, а всюдиходи довелося купувати у Китаю.

Одначе, на думку експерта з армії РФ та старшого наукового співробітника Jamestown Foundation Павла Лузіна, Росія могла купити Desertcross, що реалізуються під брендом Aodes, на вторинному ринку без відома виробника Shandong Odes.

Зауважується, що під час свого візиту до КНР глава РФ Путін з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу отримали вичерпну інформацію щодо оперативних можливостей Desertcross 1000-3.

У листопада стало відомо, що показані особисто Путіну під час його поїздки до штабу Південного військового округу у Ростові-на-Дону 10 листопада китайські всюдиходи Desertcross 1000-3 від Shandong Odes Industry вже дістались до передової.

Про це свідчив епізод знятий за допомогою дрону українськими військовими з використанням цієї машини для евакуації поранених. На ньому видно, як з позицій забирають пораненого, але водій наїжджає на евакуаційну команду заднім ходом, можливо через те, що сплутав передачу, інформував Defence.

Враховуючи оприлюднені у РФ дані, загалом станом на середину листопада у розпорядженні ворога вже є 537 одиниць Desertcross 1000-3, а до кінця березня 2024 року має бути закуплено ще 1590 одиниць.

Також була оголошена й ціна цієї машини – 1,58 млн рублів у базовій комплектації та 2,1 млн рублів з доповненнями відповідно до держоборонзамовлення. Тобто Desertcross 1000-3 армії РФ обходиться приблизно о 23,88 тисячі доларів за одну машину, а загальний контракт на них потягнув на 50,8 млн доларів.

Також зауважили, що першими ці машини отримали підрозділи спеціального призначення.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.