Скільки на Олімпіаді-2024 можуть заробити за медалі українські спортсмени

Джерело: “Радіо Культура”.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які дещо зросли у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Медалісти, які здобудуть золото, отримають по 125 тисяч доларів, як і на попередніх Олімпійських іграх. Натомість виплати за срібні та бронзові нагороди зросли: за срібло спортсмени отримають 100 тисяч доларів, а за бронзу – 80 тисяч доларів. Для порівняння, на Олімпіаді в Токіо ці суми складали 80 тисяч і 55 тисяч доларів відповідно.

Олімпійські ігри 2024 року в Парижі зберуть 10,5 тисячі спортсменів, які змагатимуться у 48 дисциплінах. Збірна України обрала гасло “The Will to Win” (“Воля до перемоги”).

У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.

21-річний гімнаст Ілля Ковтун офіційно змінив спортивне громадянство і виступатиме за Хорватію. Про це повідомила Міжнародна федерація гімнастики після засідання виконкому в Лозанні, яке відбулося 9–10 липня.

За даними SINOPTIK.ua, цими вихідними схід і південь спробують побити температурні рекорди, а центр і захід отримають ковток свіжого повітря.  Місцями грози й зливи змусять сховатись під дахом. Погода обіцяє і теплі ночі, і раптові дощі.

Російська вугільна промисловість опинилася в глибокій кризі. Причина – поєднання західних санкцій, високої вартості кредитів та падіння попиту з боку Китаю. За даними Федеральної служби статистики РФ, прибутковими в 2024 році залишилася лише половина компаній у секторі. І далі – гірше.

Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.