Скільки разів ТЦК можуть оштрафувати тих, хто не оновив військово-облікові дані
Особа може не оновити дані та одночасно не перебувати на військовому обліку, або не мати військово-облікових документів. А це вже різні правопорушення
Джерело: ГО “Центр дослідження законодавства України”.
17 липня закінчився 60-денний термін, котрий держава надала громадянам для оновлення військово-облікових даних. Тепер на громадян, які уникають воєнного призову, чекають великі штрафи. Луцький адвокат Тарас Манькут вважає, що одним штрафом Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки навряд чи обмежаться, повідомляє Волинська служба новин.
За словами адвоката, хоча Конституція України забороняє двічі карати за одне правопорушення, ТЦК знайдуть не одну причину, щоб знову виписувати штрафи.
Статтею 61 Конституції України визначено, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Однак слід зазначити, що відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 25,5 тисячі гривень передбачена як за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку (стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення), так і за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період (стаття 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Це можуть бути різноманітні порушення: неоновлення військово-облікових даних, неперебування на обліку за місцем проживання, роботи чи навчання; неприбуття за викликом ТЦК для взяття на військовий облік; неоформлення військово-облікових документів; зміна місця проживання у воєнний час без дозволу ТЦК тощо.
Людина може не оновити дані та одночасно не перебувати на військовому обліку, або не мати військово-облікових документів. А це вже різні правопорушення, – пояснив він.
Як акцентував Манькут, у відповідності ж до статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з-поміж вчинених.
Ми повідомляли, що порушення мобілізаційного законодавства призводить до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Варто зауважити, що 9 травня Верховна Рада проголосувала в цілому законопроєкт №10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації. Так, за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено штраф для посадових осіб підприємств буде від 17000 до 25500 грн, в особливий період – від 34000 до 59500 грн.
18 травня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
- Фахівці ДПС нагадали, за які землі не сплачується плата за землю під час воєнного стану.
- Воєнний стан кардинально вплинув на всі сфери життя українців, включно з трудовою діяльністю. Коротко і доступно про те, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (№ 2136) змінив для роботодавців і працівників України, які працюють за трудовим договором, нагадали у Держпраці.
- 18 травня у газеті “Голос Україна” опублікували Закон “Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності”.
“Має бути негайне припинення вогню, і повинні розпочатися переговори. …Якщо це продовжиться, це може перетворитися на щось набагато більше, і набагато гірше. Я добре знаю Володимира [Путіна – ред]. Це його час діяти. Китай може допомогти. Світ чекає!” – такими словами обраний президент США Дональд Трамп підсумував свій допис про падіння режиму Башара Асада в Сирії. Трамп вкотре згадав про “угоду” між Росією та Україною, наголосивши на величезних втратах обох країн у війні. Цієї ж угоди чекають і багато українців, сподіваючись на відновлення “довоєнного” життя. Проте іронія в тому, що падіння режиму Асада в Сирії віддалило угоду між Росією та Україною, а не наблизило її.
Усі бійці Маріупольського гарнізону, які обороняли місто та одними з перших потрапили в полон, зазнали…
Засідання Верховної Ради 4 грудня стало яскравою ілюстрацією того, наскільки влада прагне посилити свій вплив на будь-які сфери в країні, від свободи слова до бізнесу, і наскільки важливою є активна участь суспільства у стримуванні цих прагнень. А також – наскільки реальною є поява в Україні того формату взаємин між владою та суспільством, який впродовж років існує в Росії.
На початку широкомасштабного вторгнення війська територіальної оборони відіграли ключову роль у захисті держави, фактично ставши…
Впродовж тривалого часу Букви публікують інтерв’ю з родичами українців, які опинилися в російському полоні під…