Скільки ще триватиме російсько-українська війна: аналіз можливих сценаріїв від Die Welt
Джерело: Die Welt
Німецька громадсько-політична газета Die Welt описала декілька ймовірних версій розвитку подій у російсько-українській війні.
У виданні зазначають, що цього року Україна не має ресурсів, щоб повернути захоплені Росією території. До того ж, на тлі нового наступу РФ українські війська можуть втратити окремі позиції.
За даними видання, армія РФ намагається прорвати першу лінію оборони України у 18 місцях (подібно до того, як це було в Авдіївці). Die Welt наголошує, що друга і третя лінії оборони – значно слабші за першу.
Згідно з припущеннями газети, якщо союзники не передадуть набагато більше зброї Україні в найкоротші терміни, то до вересня на країну чекає “критична фаза”. Зазначають, що в Росії достатньо ресурсів та глобальної підтримки для продовження війни.
Die Welt наводить такі версії розвитку подій:
- Бойові дії, ймовірно, заморозять.
- Без паузи згодом ні РФ, ні Україна не матимуть переваги на полі бою.
- Україна немає жодної перспективи повернути втрачені території цього року. Навпаки, варто очікувати нових наступів російських загарбників та втрат українських територій.
- Росія спробує прорвати першу лінію оборони ЗСУ й ризик просування ворога вглиб країни (аж до Дніпра) зараз великий.
- Україну чекає “критична фаза” до вересня, якщо Захід оперативно не передасть більше зброї.
- Захід повністю недооцінив військові можливості РФ.
У виданні наголошують, що слабка підтримка України з боку Заходу та її оборонна позиція відіграватимуть ключову роль в розвитку російсько-української війни. І якщо війну не заморозять, то згодом на полі бою жодна зі сторін не матиме переваг.
- Очільник МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що у завершенні війни РФ проти України ключову роль може зіграти Китай.
- Китайська сторона розглядає участь в українському Саміті миру у Швейцарії та виступає “за сприяння мирним переговорам”.
- Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.