Скопіював з серіалу: промову президента Аргентини в ООН звинуватили в плагіаті

Джерело: The Guardian

Президента Аргентини Хав’єра Мілея звинуватили у плагіаті частини його нещодавньої промови на Генеральній асамблеї ООН, яка нагадує слова з політичного серіалу “Західне крило” (The West Wing).

Це виглядає як вигадка, але це не так“, – написала в п’ятницю ліва газета Буенос-Айреса Página 12, стверджуючи, що Мілей “слово в слово скопіював монолог” вигаданого президента телешоу Джосайї “Джеда” Бартлета.

Підозри щодо виступу Мілея з’явилися, коли політичний оглядач Карлос Паньї звернув увагу на схожість між частиною промови президента і словами, виголошеними Бартлетом.

Невже ніхто більше не помітив?“, – написав Паньї перед тим, як розшифрувати слова обох чоловіків.

Порівняння промов

Лідер Аргентини сказав:

“Ми віримо в захист життя кожного. Ми віримо в захист власності кожного. Ми віримо в свободу слова для всіх. Ми віримо у свободу віросповідання для кожного. Ми віримо у свободу торгівлі для всіх… І оскільки в наш час те, що відбувається в одній країні, швидко має вплив на інші, ми віримо, що всі люди повинні жити вільно від тиранії та гноблення, чи то у формі політичного гноблення, економічного рабства або релігійного фанатизму. Ця фундаментальна ідея не повинна бути просто словами – вона має бути підкріплена справами: дипломатичними, економічними та матеріальними”.

У 15-й серії четвертого сезону серіалу Бартлет говорить своїм співробітникам:

“Ми за свободу слова всюди. Ми за свободу віросповідання скрізь. Ми за свободу навчання… для всіх. І оскільки в наш час ви можете зробити бомбу у своїй країні і привезти її в мою країну, те, що відбувається у вашій країні, дуже сильно стосується і мене. І тому ми виступаємо за свободу від тиранії, де б вона не була, чи то під виглядом політичного гноблення … чи економічного рабства … чи релігійного фанатизму … Ця найфундаментальніша ідея не може бути досягнута лише нашою підтримкою. Вона повинна бути зустрінута нашою силою: дипломатичною, економічною, матеріальною”.

Подібність між цими двома промовами здивувала аргентинців. ЗМІ пишуть, що промову для аргентинського лідера писав головний стратег президента Сантьяго Капуто, який є фанатом серіалу і передивлявся його “від семи до дев’яти разів”.

Довідка: “Західне крило” (англ. The West Wing) – американський телесеріал, створений Аароном Соркіним, прем’єра відбулася на телеканалі NBC в 1999-2006 роках. За цей час було знято сім сезонів. У центрі сюжету – робота вигаданої адміністрації президента США від партії демократів Джозайї Бартлета, якого зіграв Мартін Шин.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.