Словаччина дозволила експорт озброєння в Україну — Politico

Джерело: Politico

Парламент Словаччини підтримав поправку, яка надає Міністерству оборони країни повноваження схвалювати експорт озброєння, відкриваючи шлях для державних і приватних збройових компаній продовжувати військову підтримку України.

Зазначається, що це знаменує повний розворот влади країни від передвиборчої обіцянки прем’єра Роберта Фіцо “не надавати жодного патрона” Києву.

Раніше президентка Словаччини Зузана Чапутова наклала вето на законопроєкт, мотивуючи тим, що Міноборони країни не має експертних ресурсів для оцінки негативних ризиків продажу зброї для міжнародної репутації та безпеки Словаччини.

Одначе, критики очевидної зміни ситуації (право вето на експорт зброї досі належало Міністерству закордонних справ та розвідувальній службі) заявили, що антизбройова позиція Фіцо щодо України була спрямована на залучення голосів до його партії на минулорічних виборах і що прибуток, який можна було б отримати від озброєння Києва, гарантував продовження експорту.

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України. Зокрема країна першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте політик Роберт Фіцо не приховував своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.

Тож після обрання на посаду прем’єра Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні. Втім, країна продовжила надавати Україні гуманітарну допомогу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.

Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.

У Харкові внаслідок російських обстрілів 7 липня постраждала 71 особа, зокрема діти. Також у лікарні після важкого поранення померла жінка.