Словаччина не блокуватиме виділення коштів ЄС для України

Джерело: Денис Шмигаль

Денис Шмигаль та Роберт Фіцо – глави українського та словацького урядів – провели зустріч в Ужгороді, за підсумками якої підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини держав на основі взаємної довіри та поваги.

Шмигаль повідомив, що на зустрічі з Фіцо вони дійшли згоди з низки питань. Зокрема:

  • Уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу.
  • Україна та Словаччина співпрацюватимуть у питанні постачань з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.
  • Словаччина підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 млрд євро з боку Європейського Союзу.
  • Словацький уряд повністю підтримає євроінтеграційні прагнення України.

Окрім цього, на зустрічі підписано спільну заяву про двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги.

Згідно із заявою, Україна та Словаччина:

  • підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
  • відзначили тверду та послідовну підтримку Словацької Республіки європейської інтеграції України;
  • висловили підтримку Формули миру президента України Володимира Зеленського;
  • наголосили на важливості участі Словаччини у відновленні України та призначення віцепрем’єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки;
  • підтвердили важливість участі Словаччини у гуманітарному розмінуванні України;
  • відзначили важливість спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту української сільськогосподарської продукції;
  • підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

“Україна та Словаччина продовжать плідну співпрацю заради безпеки та процвітання наших країн. Вдячні словацькому народу, який допомагає Україні та українцям у ці непрості часи”, – наголосив український прем’єр.

Російський Рязанський нафтопереробний завод зупинив роботу після атаки українських безпілотників наприкінці минулого тижня, повідомили два джерела в галузі.

Президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.

Архип Куїнджі – український художник родом із Маріуполя, чиї пейзажі здобули міжнародне визнання. У своїх роботах митець нерідко зображував Чорне море, Кримські гори, Дніпро та рідне місто. На початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали його роботи, що знаходились у Маріуполі, а музей, присвячений життю й творчості митця, зруйнували.
До дня народження Архипа Куїнджі розповідаємо, як маловідомий самоук з України, попри труднощі та невдачі, став всесвітньо визнаним художником.

Лівобережжя Херсонщини залишається однією з найбільш укріплених зон противника – саме тут російські війська закріпилися…

ХАМАС заявив, що восьмеро ізраїльських заручників, які залишалися в полоні, загинули. Ізраїль поки не приймає цю інформацію як остаточне підтвердження. Про це повідомила ізраїльська влада, посилаючись на інформацію, надану терористичною організацією ХАМАС.