Словенія надасть Україні грант на 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування

Джерело: Денис Шмигаль під час засідання уряду

Словенія надасть Україні грант на суму більш ніж 50 млн грн (1,5 млн євро), аби пришвидшити процес розмінування забруднених територій.

“Стосовно спільних проєктів з міжнародними партнерами. Сьогодні затвердимо й подамо на ратифікацію до ВРУ угоду зі Словенією щодо підтримки програми гуманітарного розмінування в Україні. Словенія надасть грант на суму більш ніж 50 млн грн (1,5 млн євро), аби допомогти нам швидше пройти процес такого розмінування”, – повідомив глава уряду Денис Шмигаль.

Також він зазначив, що у питанні гуманітарного розмінування особлива увага приділяється обстеженню сільськогосподарських земель. Завдяки цьому аграрії повертаються до роботи в усіх регіонах, зокрема в деокупованих громадах.

Зазначимо, що з початку повномасштабного військового вторгнення РФ на території України фахівці ДСНС знешкодили 465 445 одиниць вибухонебезпечних предметів та 2 892 кг вибухової речовини, зокрема й 3 145 авіаційних бомб.

Загалом працівники ДСНС обстежили територію площею понад 113 тис. 506 га.

Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: у Харківській області ‒ 26 тис. 281, на Київщині – 9 тис. 462, Донеччині – 9 тис. 894, Миколаївщині – 6 тис. 819, Херсонщині – 10 тис. 079, Чернігівщині – 5 тис. 158, Сумщині – 2 тис. 915, Черкащині – 1 тис. 391.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.