Гуманітарне розмінування: з початку року аграріям повернули понад 200 тис. га землі

Джерело: Міністерство економіки України

З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.

“Наші піротехніки – підрозділи ДСНС, ДССТ, неурядові оператори протимінної діяльності демонструють дуже гарні результати. Навіть зараз, взимку, коли погода, м’яко кажучи, не сприяє роботі у полях, щотижня обстежується від 3 до 5 тисяч гектарів сільгоспземель. На сьогодні з 470 тисяч гектарів земель, які ми запланували обстежити, в разі необхідності очистити та розмінувати першочергово, вже повернуто аграріям до господарської експлуатації понад 200 тисяч гектарів”, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона також додала, що своєю чергою, уряд та міжнародні партнери працюють над посиленням спроможностей операторів та стратегічним плануванням роботи усіх дотичних сторін у сфері протимінної діяльності на найближчі 10 років.

За її словами, кінцева мета – повернути у безпечне використання до 80% територій країни, які нині вважаються потенційно забрудненими.

За даними ОВА, станом на 15 грудня з початку року обстежено 268,6 тис. га земель сільгосппризначення з близько 470 тис. га, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. З них близько 205 тис. га повернуто в експлуатацію.

За минулий тиждень обстежено понад 5 тис. га. Найбільше – 3,8 тис. га – в Херсонській області.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.