Японія приєднається до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України
Джерело: Kyodo
Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
У межах проєкту, який планує очолювана Сполученими Штатами Америки “Контактна група з оборони України”, Сили самооборони Японії нададуть Україні обладнання для розмінування та співпрацюватимуть у підготовці особового складу.
Зокрема, зазначається, що міністр оборони Японії Мінору Кіхара незабаром оголосить про план країни приєднатися до групи в галузі інформації та технологій, щоб допомогти підвищити кібербезпеку України.
Цей крок зроблено на тлі того, що Японія активізувала зусилля щодо надання небойової допомоги Україні, включаючи її можливе відновлення, оскільки суворі правила Японії щодо експорту зброї та боєприпасів відповідно до положень Конституції про відмову від війни не дозволяють їй пропонувати пряму військову допомогу.
Наразі деталі невідомі. У Kyodo зазначили, що Японію можуть попросити надати оборонне обладнання для знищення мін, експорт якого заборонено внутрішніми правилами.
Водночас Японія вже поставила в Україну засоби виявлення мін і провела навчальні програми для персоналу з розмінування. Також Японія домовилася з Камбоджею співпрацювати в знешкодженні російських мін і бомб, що не розірвалися в Україні.
- 20 листопада міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що уряд Японії спорядив підрозділам ДСНС обладнання для розмінування, зокрема десятки спецавтомобілів та міношукачі.
- У найближчі місяці японські партнери передадуть Україні трансформатори та сонячні панелі у межах програми підтримки українського енергосектору.
- З метою підготовки України до проходження зимового періоду, Японія передала два нових автотрансформатори.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.