Японія приєднається до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України

Джерело: Kyodo

Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.

У межах проєкту, який планує очолювана Сполученими Штатами Америки “Контактна група з оборони України”, Сили самооборони Японії нададуть Україні обладнання для розмінування та співпрацюватимуть у підготовці особового складу.

Зокрема, зазначається, що міністр оборони Японії Мінору Кіхара незабаром оголосить про план країни приєднатися до групи в галузі інформації та технологій, щоб допомогти підвищити кібербезпеку України.

Цей крок зроблено на тлі того, що Японія активізувала зусилля щодо надання небойової допомоги Україні, включаючи її можливе відновлення, оскільки суворі правила Японії щодо експорту зброї та боєприпасів відповідно до положень Конституції про відмову від війни не дозволяють їй пропонувати пряму військову допомогу.

Наразі деталі невідомі. У Kyodo зазначили, що Японію можуть попросити надати оборонне обладнання для знищення мін, експорт якого заборонено внутрішніми правилами.

Водночас Японія вже поставила в Україну засоби виявлення мін і провела навчальні програми для персоналу з розмінування. Також Японія домовилася з Камбоджею співпрацювати в знешкодженні російських мін і бомб, що не розірвалися в Україні.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.