У найближчі місяці Японія постачить Україні трансформатори та сонячні панелі

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики

У найближчі місяці японські партнери передадуть Україні трансформатори та сонячні панелі у межах програми підтримки українського енергосектору.

Про відповідне рішення повідомили під час зустрічі заступників міністра енергетики Ярослава Демченкова та Світлани Гринчук із представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на чолі з віце-президентом агентства Андо Наокі.

Пан Наокі запевнив, що Японія продовжить підтримку українського енергосектору, та анонсував постачання протягом найближчих місяців трансформаторів та сонячних панелей.

Своєю чергою, Демченков подякував японській стороні за підтримку, надану українському енергетичному сектору, та наголосив на її важливому значенні для проходження зими в умовах ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

Представники Міністерства наголосили, що Україна зацікавлена у поглибленні співпраці з агентством для посилення фізичного захисту енергооб’єктів.

Андо Наокі акцентував, що енергетична безпека має дуже важливе значення, і близько 40% допомоги, яку японська сторона надає Україні, — це підтримка енергетичного сектору країни.

Зауважимо, з метою підготовки України до проходження зимового періоду, Японія передала два нових автотрансформатори. Завдяки чому безперебійне постачання електроенергії буде забезпечене 500 тисячам споживачів.

Раніше Литовська Республіка у межах співпраці та допомоги у відбудові енергосистеми передала українській стороні вже другий потужний силовий автотрансформатор.

Також міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.