Українські енергетики підготовлені до максимально швидкого усунення наслідків російських атак – Галущенко

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.

За його словами, українська енергетика увійде в зимовий сезон повністю готовою та здатною швидко відновлюватися у разі російських обстрілів.

“Завершується ремонтна кампанія в енергетиці, яка була наймасштабнішою за період незалежності держави. До початку опалювального сезону енергосистема буде повністю готова для проходження зими – як з погляду генерації, так і з погляду передачі електроенергії”, – сказав очільник Міненерго.

Також він спрогнозував, що Росія продовжуватиме терор української енергосистеми, але наразі важко оцінити масштаб можливих атак.

“Розуміємо, що такі удари будуть. Сьогодні вперше за тривалий час було атаковано енергетичний об’єкт, наразі все працює стабільно, попри пошкодження. Українські енергетики підготовлені і будуть ухвалювати рішення для максимально швидкого усунення наслідків ударів”, – наголосив міністр.

Він також додав, що найінтенсивніше ворог обстрілює прикордонні регіони. Зокрема, щоденні обстріли фіксуються на Чернігівщині, Сумщині, Херсонщині. Відновлювальні роботи також проводяться щоденно, до складу ремонтних бригад включено енергетиків і з інших областей.

“Ми мобілізували всю Україну для відновлення особливо постраждалих регіонів, і зі всієї України бригади працюють у тих регіонах, де складна ситуація через обстріли”, – розповів міністр енергетики.

Він також зауважив, що при цьому терористичні дії росіян затримують відновлювальні роботи. За словами міністра, ремонтні бригади росіяни обстрілюють прицільно.

“Зафіксовано непоодинокі випадки, коли стріляли по бригаді, яка приїхала відновлювати мережі. Як тільки вони зупинялися і підіймали вишку для проведення висотних робіт, починався прицільний обстріл. На жаль, серед енергетиків є загиблі та поранені. І це ще один доказ, що тероризм є звичною практикою для Росії”, – резюмував Герман Галущенко.

  • Уперше за пів року війська РФ атакували енергетичну інфраструктуру України. Як наслідок – без електропостачання залишились споживачі у майже 400 населених пунктах п’яти областей України.
  • Уночі 21 вересня росіяни здійснили масований ракетний обстріл України, випустивши 43 ракети. З них 36 було збито силами та засобами протиповітряної оборони.
  • Під ранок 21 вересня російські окупаційні війська випустили по Україні ракети. У низці регіонів було чутно вибухи. Відомо, що внаслідок ворожого удару є постраждалі, руйнування цивільних об’єктів інфраструктури та проблеми з електропостачанням.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.