Японія планує долучитися до розбудови телемедицини в Україні
Джерело: МОЗ України
Японський уряд розглядає можливості та ініціативи щодо надання допомоги в розбудові телемедицини в Україні.
Відтак, було проведено ряд двосторонніх зустрічей між керівництвом нашої держави та урядом Японії, під час яких обговорювалась, зокрема, підтримка медичних закладів.
Японія є світовим лідером у впровадженні телемедичних технологій. Керівництво МОЗ України зустрілося з представниками посольства Японії в Україні, зокрема із заступником Глави місії, міністром-радником Ясумасою Іїдзімою та радником, керівником економічного відділу Котаро Танакою. Партнери з Японії запропонували телемедичні рішення для низки регіонів України.
Підрядником із впровадження може стати японська компанія, що має широкий спектр телемедичних технологій. Вона поставить телемедичні рішення, які допоможуть пацієнтам та медичним працівникам здійснювати телемедичні консультації, спостерігати за станом здоров’я пацієнтів на відстані, проводити діагностичні процедури.
У відомстві зазначили, що телемедицина є стратегічним напрямом сфери охорони здоров’я України.
Телемедичні консультації довели свою ефективність у роботі з особливо вразливими групами людей, які через певні обставини часто не можуть фізично звернутися на прийом до лікаря. Сьогодні вона є невіддільною частиною допомоги людям, що знаходяться у прифронтових, деокупованих та важкодоступних територіях.
Серед найбільш ефективних телемедичних проєктів, що зараз працюють в Україні:
TELADOC – впровадження консультування із застосуванням пристроїв віртуальної присутності. 40 роботів вже поставлено в країну нашими партнерами із США, Великої Британії та Німеччини.
RGS – реабілітація пацієнтів із проблемами опорно-рухового апарату та мозкової діяльності. Залучено до 50 реабілітаційних установ, що поставлені партнерами з Іспанії.
СareBits – телемедична платформа для моніторингу стану плода у вагітних. Працює 300 одиниць обладнання завдяки партнерам із Польщі.
BrainScan – застосування рішення зі штучного інтелекту для діагностики інсульту в гострому періоді. Проєкт працює в трьох установах. Рішення надали партнери з Польщі.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
- Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну організовано більш ніж 180 медичних евакуацій.
На залишеній російськими окупантами міні у Чорнобильській зоні підірвалася ще одна Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.
Міністр економіки Франції Ерік Ломбар поінформував, що Париж погодив 717 мільйонів євро на розвиток одного з головних конкурентів американської системи Starlink оператора супутникового зв’язку Eutelsat.
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів оголосило конкурс з відбору організатора відкритих торгів для продажу арештованого морського судна USKO MFU.
В Україні засудили трьох учасників міжнародного злочинного угруповання “Ндрангета”, котрі організували канал контрабанди кокаїну з Південної Америки до ЄС через територію України.
Численні прихильники готовності до катастроф зазвичай асоціюються з консерваторами. Втім, нині у США формується нова хвиля людей лівих політичних поглядів, котрі готуються до глобальних катастроф – від змін клімату до колапсу державних інституцій. На відміну від традиційного образу – озброєного одинака у бункері з консервами – ці послідовники орієнтовані на солідарність, взаємодопомогу й колективне виживання.