Словенія надасть Україні 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування

Джерело: Мінекономіки

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Угоду підписали 4 грудня 2023 року в Любляні від уряду України надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Словенія Андрій Таран, від уряду Словенії – віцепрем’єр-міністерка, міністерка закордонних та європейських справ Республіки Словенії Таня Файон.

За умовами угоди, кошти будуть надані ще цього року на безповоротній основі.

“Україна надзвичайно вдячна уряду Словенії та словенському народу за підтримку, яку ми відчуваємо, та допомогу, яку отримуємо з першого дня російської агресії. 1,5 мільйона євро, які Україна неймовірно вдячна отримати сьогодні від народу Словенії, допоможуть забезпечити саперів ДСНС та ДССТ необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування. Ці кошти допоможуть пришвидшити очищення території нашої країни від вибухівки та збережуть життя й здоров’я багатьох українців”, – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Також вона подякувала Словенії за участь у галузевій робочій групі з координації зусиль донорів. Як наголосила Юлія Свириденко, Україна прагне у тісній співпраці та діалозі з партнерами розробити довгострокові рішення та започаткувати проєкти, які не лише задовольнять нагальні потреби, але й закладуть основу для тривалого співробітництва в цій сфері.

Зазначимо, що станом на сьогодні Україна є найзамінованішою країною світу. Потенційно небезпечною вважається майже третина території нашої держави – близько 174 тисяч квадратних кілометрів.

Уряд України ставить собі за мету повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.