Словенія офіційно погодила визнання Палестинської держави

Джерело: France24

Парламент Словенії схвалив рішення про визнання Палестинської держави.

“Словенія визнала Палестинську державу після того, як парламент країни переважною більшістю проголосував за цей крок”, — йдеться у повідомленні.

Минулого тижня уряд Словенії затвердив пропозицію про визнання Палестинської держави та передав документ до парламенту для остаточного затвердження, що було необхідно для набуття рішенням чинності.

Під час голосування у вівторок 52 депутати підтримали рішення, жоден не був проти.

Рішення Словенії було ухвалене через кілька днів після того, як Іспанія, Норвегія та Ірландія визнали Палестинську державу, що викликало засудження з боку Ізраїлю.

До цього лише сім з 27 країн ЄС офіційно визнали Палестинську державу.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.