Словом 2024 року став іменник brat: що він означає

Джерело: словник Collins

Британський словник Collins назвав “brat” словом 2024 року. В оригінальному значенні – це дитина, часто невихована, така, що дратує. Також його можна перекласти як “бунтар” чи “бешкетник”.

Однак, як вказують укладачі словника, “brat” може мати різні трактування.

“Brat – має різні значення для різних людей: епатажна поведінка, яскрава естетика, навіть передвиборчий слоган (фраза “Kamala IS Brat” виявилася досить влучною, щоб стати політичним гаслом, хоча її значення залишилося дещо незрозумілим)”.

Brat – це впевнена, незалежна, зухвала людина із гедоністичним ставленням до життя.

“І хоча слово почало своє життя як назва альбому попспівачки Charli XCX, воно чітко відображає дух епохи, яка виходить за межі потенційно нетривалого, але бурхливого “brat summer”. Слово, яке означає прийняття себе, а також бунтарство, піходить для 2024 року – року, коли гедонізм і тривожність злилися в п’янкому поєднанні, – пояснили у Collins.

Одна з пісень Charli XCX з альбому “brat”:

Претендентами на титул “слово року” також були:

  • delulu (від deluded – “введений в оману”) – завищені, відірвані від реальності очікування.
  • brainrot – апатичний стан, який може виникнути через тривалий перегляд соцмереж.
  • romantasy – течія в літературі, жанр фентезі, що концентрується на романтичних лініях.
  • Минулого року укладачі словника англійської мови Collins Dictionary заявили, що головним словом року став “штучний інтелект” (ШІ).

23 січня у роботі чат-бота ChatGPT та систем OpenAI стався глобальний збій. Сервіс наразі недоступний для користувачів.

У Вінницькій області поліція розслідує обставини побиття 12-річної дитини, яке зняли на відео та поширили у соцмережах.

Представниця російського МЗС Марія Захарова пригрозила “неконтрольованою ескалацією” у випадку розгортання іноземних військ в Україні для контролю за дотриманням потенційної мирної угоди.

Детектив Національного антикорупційного бюро України Андрій Денисюк, який займався розслідуванням зловживань у закупівлях дронів, звільнився. Він розіслав колегам лист, в якому пояснив причини свого звільнення. 

134 роки тому народився український поет, громадський та державний діяч Павло Тичина, чия контроверсійна постать й досі викликає жваві дискусії. Його рання творчість сповнена музичної витонченості та філософської глибини. Подібно до європейських митців, він створив власний модерний стиль – кларнетизм, що стало справжнім проривом в українській поезії 1920-тих років. Однак під тиском радянської тоталітарної машини Тичина “проміняє кларнет на дудку” та стане мовчазним свідком репресій і трагедій своєї доби.