Служба безпеки України попереджає про активізацію російської пропаганди

Джерело: СБУ

Служба безпеки попереджає про активізацію російських спецслужб в інформаційному просторі України.

За словами СБУ, для цього ворог залучає кишенькових пропагандистів, блогерів і так званих “експертів”. Ці особи створюють і поширюють антиукраїнський контент, який надалі здебільшого через ботоферми ворог намагається “розганяти” у соцмережах і підконтрольних ЗМІ.

Серед поширюваних тез:

  • відпрацювання кремлівських наративів про війну в Україні;
  • акценти, спрямовані на порушення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави;
  • інформкампанії проти військово-політичного керівництва України;
  • тези про “втрату суб’єктності” під час переговорів на міжнародній арені;
  • розповсюдження занепадницьких настроїв, закамуфльованих під нібито нейтральні експертні оцінки, котрі насправді працюють в інтересах Москви тощо.

СБУ попереджає, що вкиди та обговорення цих наративів всередині держави є частиною російської стратегії. А спроби ворога спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні, зниження рівня міжнародної підтримки, створення ілюзії протестних настроїв і спотворення даних про ситуацію на фронті.

Подібні дії на користь РФ містять ознаки кримінальних правопорушень і підпадають одразу під декілька статей Кримінального кодексу України.

З початку повномасштабного вторгнення Росії Служба безпеки України відкрила майже 2,5 тис. кримінальних проваджень щодо інтернет-агітаторів, які поширювали антиукраїнський контент, про підозру повідомлено понад 1700 особам. На даний час законної сили набрали вже понад 800 вироків суду.

Зокрема, серед цього масиву також і 162 кримінальні провадження, в яких оголошено про підозру 62 пропагандистам і медійникам. З них 16 підозр – за ст. 111 ККУ (державна зрада). Суди винесли вже 10 обвинувальних вироків саме щодо пропагандистів-медійників.

  • В соцмережах шириться фейк, ніби мільярдер і соратник президента США Ілон Маск звинуватив Україну в тому, що “його всі ненавидять”.
  • У мережі шириться інформація про те, що Білий дім і Держдепартамент США нібито видалили з офіційних сайтів сліди підписання угоди про гарантії безпеки між Україною та США. Проте ця інформація не відповідає дійсності.
  • У мережі поширили інформацію про нібито ініціативу депутата від “Євросолідарності” щодо постановки на військовий облік 14-річних юнаків. Народний депутат Максим Саврасов, котрому приписують заяву, спростував її, зазначивши, що не робив таких коментарів.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.