«Смак свободи»: у мережі з‘явився другий тизер фільму про старовинну українську кухню

Джерело: Vogue

У 2024 році в український прокат виходить сімейний фільм “Смак свободи”, присвячений Ользі Франко — відомій дослідниці старовинної української кухні, авторці книги “Перша українська загально-практична кухня” (1929 рік) та дружині Петра Франка, сина Івана Франка.

Як повідомляється, ідея стрічки полягає у показі кулінарних традицій України. Роль Ольги Франко втілила відома актриса Ірма Вітовська.

Фото: Vogue

“В усьому світі знають про український борщ, традицію приготування якого віднесли до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Та чи чули ви про підливу з труфлів, черепаху у студенці, смажені устриці чи мікдаловий торт?” — розповідають автори фільму.

Зазначено, що локальна українська кухня була дуже витонченою. Про це майже 100 років тому писала Ольга Франко у своїй “Першій українській загально-практичній кухні”. Саме цією роботою надихалися автори сімейного фільму “Смак свободи”.

У центрі стрічки — молода кулінарна майстриня Варя (Ірина Кудашова), яка з дитинства мріє про високу кухню, тож вирушає на пошуки себе у місто Лева. На неї чекають не лише романтичні пригоди та гастрономічні експерименти, а й знайомство з таємничою Ольгою Франко, яке змінить життя Варі назавжди.

Фото: Vogue

У фільмі “Смак свободи” також знялися Римма Зюбіна, Костянтин Темляк, Томаш Собчак. Будуть кілька зіркових камео, зокрема Джамала, Алла Костромічова, а також шеф Алекс Якутов. Продюсерка стрічки — Олена Моренцова-Шулик, режисер — Олександр Березань.

“Смак свободи” вийде в кіно 7 березня 2024 року.

ДОВІДКОВО. Ольга Франко народилася 1896 року на Галичині. 1919 року вийшла заміж за педагога, письменника Петра Франка. В 1920-х роках родина жила у Відні, там Ольга закінчила кулінарні курси та почала досліджувати світову та українську кулінарію. Згодом вийшла її перша книжка “Кухня в таборі”, а найвідомішою вважається робота, видана 1929 року в Коломиї, — вже згадана “Перша українська загально-практична кухня”. Вона була неймовірно популярною — складно було знайти родину в Галичині, де б не було видання Ольги Франко.

Фото: Vogue

  • Анімаційний фільм “Мавка. Лісова пісня” переклали російською та нелегально виклали на піратських сайтах. У мережу “злили” одну з версій мультфільму.
  • Про президента Росії Володимира Путіна знімуть політичний трилер. Над створенням кінострічки працює польський режисер Патрік Вега, відомий також як “Бесаліл”.

Співачка та акторка Дженніфер Лопес обрала сукню українського бренду FROLOV колекції сезону осінь-зима 2023/2024 для знімання у фільмі “This Is Me… Now”.

В Оксфордському університеті визначили слово року – це сленговий вираз “rizz”, який використовується для висловлення привабливості чогось. 

Президент Marvel Studios Кевін Файгі, який був продюсером серії фільмів про Залізну людину заявив, що шанувальникам “не варто очікувати на повернення Роберта Дауні-молодшого в образі Тоні Старка”.

Компанія OpenAI відклала запуск GPT Store для кастомних чат-ботів, посилаючись на перерву, спричинену змінами в керівництві. Йдеться про ситуацію з головним виконавчим директором Семом Альтманом. 

Американська телевізійна зірка та модель Кім Кардаш’ян заявила, що “деякі люди навіть не знали, хто така Мерилін Монро”, поки вона не одягла її сукню на Met Gala у 2022 році.