Смертельний ураган «Мілтон» у США посилився через зміни клімату – вчені

Джерело: Reuters

Міжнародна група кліматологів, які вивчають роль кліматичних змін у виникненні екстремальних погодних умов, дійшла висновку, що руйнівні наслідки урагану Мілтон, який забрав життя 16 осіб у США, були посилені антропогенною зміною клімату.

Зокрема, глобальне потепління збільшило швидкість вітру на 10%, а кількість опадів збільшилася на 20-30%, згідно з аналізом World Weather Attribution.

Мілтон посилився зі шторму категорії 1 на бурхливий шторм категорії 5 менш ніж за добу, живлячись рекордно теплими водами в Мексиканській затоці.

Попередні наукові аналізи засвідчили, що зміна клімату збільшила ймовірність таких високих температур води в затоці в 400-800 разів.

За даними Національного центру США з ураганів, через додаткове тепло з Мексиканської затоки Мілтон став третім за швидкістю посилення ураганом в Атлантиці за всю історію спостережень, а максимальна постійна швидкість вітру досягла 290 км/год.

Група вчених зазначила, що зливові шторми, такі як Мілтон, нині вдвічі ймовірніші, ніж без антропогенного потепління.

“Це дослідження підтвердило те, що повинно було бути абсолютно зрозумілим: зміна клімату посилює шторми, і в цьому винне спалювання викопного палива”, – прокоментував Ян Дафф, активіст екологічної некомерційної організації Greenpeace.

5 лютого до України з візитом прибув міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.

У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.

Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.

Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.