Сьогодні 86-та річниця з дня народження В’ячеслава Чорновола

Джерело: Букви

Сьогодні, 24 грудня, в Україні відзначають 86-ту річницю з дня народження В’ячеслава Чорновола — українського політика, державного та громадського діяча, одного із лідерів українського правозахисного руху, очільника Народного Руху України.

Народився Чорновіл у селі Єрки на Київщині (нині Черкащина) в родині вчителів. У 1955 році вступив до Київського державного Університету імені Тараса Шевченка на філологічний факультет, згодом перевівся на факультет журналістики.

З травня 1963-вересень 1964 року жив у Вишгороді та працював на будівництві Київської ГЕС.

Започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників, який протистояв чинному комуністичному режиму, виступаючи за відродження України, її мови, культури та державного суверенітету. Брав активну участь у діяльності Київського клубу творчої молоді (КТМ).

4 вересня 1965 року виступив у кінотеатрі “Україна” на прем’єрі фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” разом з Іваном Дзюбою та Василем Стусом, висловивши протест проти арештів української інтелігенції.

Тричі був ув’язнений за “антирадянську пропаганду” (1967-1969, 1972-1979 1980-1988), провівши у неволі більше 15 років.

Уже в незалежній Україні став ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України.

В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.