Сьогодні готувався обмін полоненими між Росією та Україною, – представник ГУР Юсов

Джерело: Андрій Юсов в коментарі “Радіо Свобода”

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов підтвердив, що в середу, 24 січня, мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною.

“Я можу констатувати, що запланований на сьогодні обмін наразі не відбувається”, – сказав він.

Він додав, що інформація російської сторони про те, що військовополонені були в літаку Іл-76, який сьогодні впав у Бєлгородській області, зараз перевіряється.

Нагадаємо, що 24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав російський літак Іл-76. Губернатор Бєлгородщини не повідомив, що саме сталось, лише зазначив, що на місці працюють слідчі та рятувальники.

Водночас у новинних Telegram-каналах пишуть про ймовірне падіння Іл-76.

Російські ЗМІ також повідомляють, що на борту літака могли перебувати 63 особи. Ймовірно, усі загинули.

  • У Головному управлінні розвідки Міноборони України розповіли історію Героя України полковника Олега Бабія, котрий загинув під час виконання бойового завдання. В останньому бою його підрозділ знешкодив три ворожі літаки ТУ-22, які бомбили Україну.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.