У своєму останньому бою Герой України Олег Бабій знешкодив три ворожі літаки ТУ-22 – ГУР

Джерело: пресслужба ГУР

У Головному управлінні розвідки Міноборони України розповіли історію Героя України полковника Олега Бабія, котрий загинув під час виконання бойового завдання. В останньому бою його підрозділ знешкодив три ворожі літаки ТУ-22, які бомбили Україну.

Щоб знищити російські бомбардувальники, українські розвідники подолали пішки понад 600 кілометрів територією противника.

Пробравшись у тил противника, завдання розвідники виконали – знищили російський бомбардувальник ТУ-22М3 та ще два вивели з ладу, однак і самі зазнали непоправних втрат. Повертаючись на підконтрольну Україні територію, розвідувальна група полковника Бабія потрапила у засідку та вступила в нерівний бій з росіянами.

30 серпня 2023 року, прикриваючи відхід побратимів, розвідник зазнав смертельного поранення та загинув.

За свій подвиг Олег Бабій нагороджений званням Героя України з присвоєнням ордену “Золота зірка”. Посмертно.

У Героя залишилася дружина та двоє маленьких дітей. Молодшій донечці на час смерті батька виповнилося лише рік.

Зазначається, що успішно виконане завдання групи розвідників — знищення та виведення з ладу трьох російських бомбардувальників ТУ-22М3, відчутно порушило плани військово-політичного керівництва РФ щодо завдання ракетних ударів по території України та фактично повністю дестабілізувало роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації.

Очевидно, що це завдало неабияких економічних збитків країні агресору та спровокувало панічні настрої серед місцевого населення і військовослужбовців РФ, адже сили та засоби спеціальних служб РФ були розпорошені.

І не варто забувати про ще одне – шкоду для іміджу так званої “непереможності” армії РФ та “героїчності” її воєнно-політичного керівництва, — додали у повідомленні.

Довідка. Герой України полковник Олег Бабій був розвідником, який від початку війни брав активну участь у знищенні російських окупаційних військ.

З перших днів широкомасштабного вторгнення росіян організовував і здійснював спецоперації на тимчасово окупованих територіях України й на території противника, які насправді змінили хід цієї війни.

На його рахунку — дев’ять успішних розвідувальних виходів у тил противника, дванадцять спеціальних заходів з організації та забезпечення руху опору на ТОТ України та в тилу противника. Виявлення до 70 важливих стратегічних об’єктів противника: командних пунктів, військової техніки, інженерно-фортифікаційного обладнання тощо. Інформація про них використовувалася ЗСУ для планування операцій зі звільнення ТОТ та нанесення вогневого ураження по важливих ворожих цілях.

Завдяки успішному виконанню завдань групою полковника Бабія, вдалося дезорганізувати логістику окупантів, знищити його важливі об’єкти та елементи критичної інфраструктури. Цілі підрозділи російських окупаційних військ втрачали боєздатність, систему управління військами та зброєю, зазнавали порушення комунікації, а відтак і зазнавали втрат оперативності у взаємодії зі своїм тилом.

  • В Україні триває 699-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 22 січня, воїни ЗСУ знищили більш як 377 тисяч російських військовослужбовців.
  • 22 січня речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що станом на сьогодні Сили оборони знищили або пошкодили вже 35 російських кораблів.
  • У Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.
  • 11 січня президент Володимир Зеленський зазначив, що завдяки поставленій Заходом далекобійній зброї, Сили оборони лише за день збили 26 російських гелікоптерів і 12 ворожих літаків за раз. Глава держави акцентував на ефективності наданого озброєння та висловив вдячність партнерам за допомогу.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.