ЗСУ знищили або пошкодили 35 російських кораблів – речник ВМС

Джерело: Дмитро Плетенчук в етері телемарафону

22 січня речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що станом на сьогодні Сили оборони знищили або пошкодили вже 35 російських кораблів.

Плетенчук уточнив, що знищено 22 та пошкоджено 13 одиниць ворожого флоту. Додавши, що це вагомий показник, враховуючи загальну кількість.

Водночас серед пріоритетних цілей для знищення безумовно носії крилатих ракет. Зокрема в азовсько-чорноморському регіоні перебувають десять одиниць такої техніки, зокрема чотири субмарини.

Найбільше загрожують носії крилатих ракет. Це зброя дистанційної фактичної дії, її можна застосовувати з різних дислокацій у Чорному морі, зберігати певну відстань досить велику, наскільки це можливо в морі, для того, щоб якось реалізувати безпеку. Станом на сьогодні ці кораблі є найбільшою загрозою для України, — акцентував Плетенчук.

Разом з тим, великі десантні кораблі РФ становлять не меншу зацікавленість для ЗСУ.

Зауважимо, в Україні триває 698-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 21 січня, українські захисники знищили більш як 376 тисяч російських військових.

Також протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження району зосередження особового складу, пункту управління, 3 артилерійським засобам та засобу ППО противника.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

Всього за добу російські загарбники 19 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула та ще 8 дістали поранення.

За даними видання The New York Times (NYT), під час відступу українських воїнів з Авдіївки, від 850 до 1000 солдатів могли потрапити в російський полон або вважаються зниклими безвісти.