Солдатів КНДР вивели з поля бою на Курщині після вагомих втрат – NYT

Джерело: The New York Times

За повідомленням ЗМІ, північнокорейські солдати, які від грудня воювали на боці РФ на Курському напрямку, більше не беруть участі у бойових діях через високі втрати.

Такі дані виданню повідомили офіційні особи з України та Сполучених Штатів. За їхніми словами, північнокорейських солдатів не видно на передових позиціях вже близько двох тижнів.

При цьому американські джерела зазначають, що рішення вивести солдатів КНДР з фронту може бути тимчасовим.

У США припускають, що північнокорейців можуть повернути на поле бою після додаткової підготовки чи після того, як російське командування придумає новий спосіб застосувати їх у війні, щоб уникнути значних втрат.

Восени 2024 року Північна Корея відправила до Росії близько 11 000 своїх солдатів, які повинні були допомогти росіянам витіснити українські сили з Курської області (РФ).

Спершу інформація про залучення північнокорейців до російсько-української війни викликала занепокоєння як в України, так і в її союзників. Однак, за даними українського командування, за недовгий час перебування на фронті, північнокорейці втратили майже половину своїх військових (вбитими та пораненими).

Українські захисники описують військових КНДР як лютих воїнів, але через дезорганізацію та відсутність єдності з російськими військами, північнокорейці зазнали вагомих втрат.

Українські офіційні особи та військові зауважили, що на полі бою північнокорейці фактично діяли самостійно, просуваючись з невеликою кількістю бронетехніки, та майже не зупиняючись для перегрупувань або відступу.

Більшість військових, які КНДР відправила Росії – найбільш підготовлені солдати зі спецпідрозділів Північної Кореї, але російське командування, ймовірно, використовувало їх як піхотинців, відправляючи в атаку групами через мінні поля, де вони потрапляли під українські обстріли.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.

Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.

Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.

Російські війська вдруге за день завдали ударів дронами по Харкову, внаслідок чого виникли пожежі на житлових і громадських об’єктах, є постраждалі.

Український співак Melovin під час концерту оголосив, що мобілізувався до Державної прикордонної служби України.