Сотні людей вийшли на марш солідарності після підпалу синагоги в Німеччині

Джерело: ARD

За оцінками поліції, від 400 до 500 осіб продемонстрували свою солідарність із єврейською громадою в центрі міста Ольденбург, земля Нижня Саксонія, після підпалу синагоги минулої п’ятниці.

Як розповіли у виданні, до акції протесту закликав Альянс проти антисемітизму та антисіонізму. Участь у ній узяли, зокрема, місцеві політики.

“Антисемітський клімат” в Ольденбурзі погіршувався місяцями. Кульмінацією став підпал синагоги. У п’ятницю у двері будівлі кинули запальний пристрій. Ніхто не постраждав. Поліція та слідчо-оперативна група досі не знайшли зловмисників”, – йдеться в матеріалі.

Раніше близько тисячі людей провели у Франкфурті демонстрацію на підтримку Палестини та проти Ізраїлю.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.