Союзники мають спорядити Україні 19 систем ППО – Рютте

Джерело: пресслужба НАТО

18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.

Україні потрібно системи ППО для захисту енергетичної інфраструктури від російських цілеспрямованих обстрілів.

Я думаю, 19 систем (ППО) будуть поставлені в Україну для захисту критичної інфраструктури. Усе це буде на порядку денному, плюс те, як переконатися, що, коли одного разу настане мир, ми також думаємо про економіку України зараз, але також і після майбутньої мирної угоди, – зауважив генсек НАТО.

Зокрема Рютте підтримав ініціативу Данії та Литви “купувати озброєння в України з вашої величезної оборонно-промислової бази”.

Він додав, що у Брюсселі після зустрічі із Зеленським, згодом до неї долучаться інші європейські лідери. Генсек НАТО наголосив, що Захід має зробити все можливе для забезпечення України необхідними системами озброєнь.

Згодом Зеленський повідомив, що провів переговори з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

Основними темами стали зміцнення протиповітряної оборони для України та забезпечення надійних мирних гарантій. Зеленський подякував Рютте та партнерам за готовність активніше підтримувати посилення українського повітряного щита та за спільні зусилля в наданні дієвих гарантій безпеки.

Альянс робитиме все, щоб Україна була максимально сильною, коли б ми не перейшли до більш активної дипломатії, — повідомив глава держави.

Додамо, днями Рютте наголосив, що наявність військ КНДР у Європі є “переломним моментом”, який може знаменувати початок “набагато темнішої” фази війни в Україні. Нині необхідна “політична рішучість, щоб триматися курсу у довгостроковій перспективі”, а також “змінити траєкторію війни”.

  • 26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
  • Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
  • США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.