Союзники США активізували зусилля щодо надання допомоги Україні – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW повідомили, що європейські та азійські союзники США значно активізували зусилля для допомоги Україні.
Зокрема президент Європейської Ради Шарль Мішель 6 лютого заявив, що Європейська Рада та Парламент досягли попередньої домовленості щодо створення нового єдиного спеціального інструменту – Механізму для України – для об’єднання нещодавно оголошеного пакету підтримки ЄС у розмірі 50 мільярдів євро.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має на меті розпочати виплати в Україну в березні 2024 року.
Німецький виробник зброї Rheinmetall 5 лютого заявив, що планує відправити в Україну десятки тисяч 155-мм артилерійських снарядів, десятки бойових машин піхоти Marder, 25 танків Leopard 1A5 і невизначену кількість систем ППО Skynex у 2024 році
Адміністрація програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) 6 лютого заявила, що планує підписати контракт з виробником боєприпасів Poongsan у 2024 році на масове виробництво 155-мм снарядів зі збільшеною дальністю 60 кілометрів
Згідно з даними, Південна Корея почала опосередковано постачати артилерійські снаряди в Україну на початку 2023 року, і ці снаряди можуть відправитися європейським союзникам для опосередкованої передачі Україні.
Попри це фахівці вважають, що у короткостроковій та середньостроковій перспективі допомога Україні від США все ж залишається життєво важливою.
В ISW наголосили, що США повинні допомогти Україні у розбудові власного оборонно-промислового комплексу (ОПК). У такому випадку Сполученим Штатам не доведеться надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки на невизначений термін.
“США потрібно буде продовжувати підтримувати Україну протягом кількох років, оскільки Україна будує власний ОПК, але вимоги України до міжнародної безпеки в довгостроковій перспективі зменшаться, оскільки вона нарощує власні можливості, щоб стати самодостатньою”, – мовиться у звіті.
Фахівці додали що успіх України у розбудові ОПК залежить від здатності звільнити стратегічно важливі території, які зараз окуповані російськими військами.
Таким чином, військова допомога США та партнерів для України в найближчій перспективі продовжує мати вирішальне значення, оскільки США залишаються основним джерелом достатньо великої кількості необхідного військового обладнання, такого як танки M1 Abrams, бронетранспортери, передові системи протиповітряної оборони, такі як Patriots, і ударні системи дальнього радіуса дії – обладнання, яке в попередніх пакетах допомоги США було пріоритетним.
- Україна виготовлятиме автономну зброю, яка керуватиметься штучним інтелектом.
- Турецька оборонна компанія Baykar почала будівництво заводу під Києвом, на якому працюватимуть близько 500 осіб і де виготовлятимуть моделі безпілотників TB2 або TB3, повідомив генеральний директор компанії Халюк Байрактар.
Шестеро людей загинули внаслідок російської масованої атаки 23 червня у Шевченківському районі Києва.
У Сирії терорист-смертник підірвав себе в церкві, де проходила служба, в результаті чого загинули щонайменше 22 особи.
Після російської атаки Києва у столиці розгорнуто оперативні штаби для надання допомоги жителям міста, чиї будинки зазнали пошкоджень.
У Києві від серцевого нападу помер доброволець з Грузії підполковник Вано Надірадзе, який воював проти росіян у ЗСУ.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.