Союзники України домовилися продовжити посилення обмежень на російську економіку – Стармер
Джерело: Bloomberg
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що близько 25 лідерів країн-союзників у суботу домовилися про подальше посилення санкцій проти російської економіки. Метою цих заходів є примус Володимира Путіна до переговорів і завершення війни проти України.
“Вплив санкцій на російську економіку був досить глибоким. Ми не повинні недооцінювати вплив, який вони вже мали, а подвоєння і посилення санкцій призведе до ще більшого тиску”, – сказав Стармер журналістам на пресконференції в Лондоні після віртуальної зустрічі з союзниками по “коаліції охочих”.
Він зазначив, що західні країни збільшують свій політичний і військовий потенціал, а після того, як союзники взяли на себе додаткові зобов’язання щодо допомоги Україні після війни, вони переходять до “оперативної фази” забезпечення гарантій безпеки.
“Зараз дуже важливо, щоб ми чинили максимальний тиск на Росію”, – сказав Стармер, звинувативши Путіна в затягуванні припинення вогню, заявивши, що Росії потрібно вивчити пропозиції та висунути додаткові умови.
За словами Стармера, на суботній віртуальній зустрічі також обговорювалося питання використання заморожених російських активів для фінансування оборони України. Однак він знову наголосив, що існують політичні та юридичні перешкоди для реалізації цього кроку.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що європейські країни та їхні союзники “дуже вмотивовані” рухатися до миру, і що зараз є більше оптимізму, ніж два тижні тому.
“Всі налаштовані чинити тиск на Росію”, – сказав міністр.
Президент Литви Гітанас Науседа повідомив журналістам, що всі країни висловили готовність зробити свій внесок у забезпечення миру, але поки що рано говорити про конкретну допомогу в миротворчих місіях.
Лідери мають намір незабаром презентувати свої пропозиції Дональду Трампу, якого вони намагаються переконати надати США гарантії безпеки у вигляді повітряної підтримки, розвідки та спостереження за кордоном, без необхідності відправляти американські війська в складі миротворчих сил.
-
Італія заявила, що не планує брати участь у військовій місії в Україні для підтримки можливої мирної угоди з Росією.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер попередив, що не можна дати російському президенту Володимиру Путіну “грати в ігри” з можливістю припинення вогню в Україні.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.