Спалах лихоманки денге в Бангладеш забрав життя понад 1000 людей

Джерело: CNN

Згідно з офіційними даними, понад 1000 людей померли від лихоманки денге під час найгіршого спалаху за всю історію реєстрації в Бангладеші, а підвищення температури через кліматичну кризу спричинило подальше поширення хвороби. 

Також вперше повідомляється про більше випадків за межами густонаселених міських центрів.

Відповідно до даних Генерального директорату охорони здоров’я Бангладеш, із січня 1017 людей померли від хвороби, у тому числі понад 100 дітей, а кількість інфікованих перевищила 208 000.

За словами вчених, тривалий сезон мусонів, який спостерігався підвищенням температури в поєднанні з нерегулярними сильними опадами, створив ідеальні умови для розмноження комарів Aedes, які переносять хворобу денге.

Потік пацієнтів напружив систему охорони здоров’я країни, і лікарні зіткнулися з нестачею ліжок і персоналу для догляду за ними, повідомляють місцеві ЗМІ.

Смертельні випадки від спалаху майже вчетверо вищі, ніж минулого року, коли померла 281 людина. 

За даними органів охорони здоров’я Бангладеш, лише у вересні цього року було зареєстровано понад 79 600 випадків захворювання та 396 смертей.

Вірусна інфекція, лихоманка денге, викликає симптоми, схожі на грип, включаючи головні болі, болі в м’язах і суглобах, лихоманку, а в деяких випадках – внутрішню кровотечу та смерть. Вона передається людям через укус інфікованого комара Aedes і не існує спеціального лікування від цього захворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лихоманка денге є ендемією більш ніж у 100 країнах, і щороку нею заражаються від 100 до 400 мільйонів людей.

Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.

За даними Федерального бюро розслідувань, 17-річний підліток Нікіта Касап, звинувачений у вбивстві своїх батьків, планував вбити президента США Дональда Трампа.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Зоозахисники звернулися до Міндовкілля, Державної Екологічної Інспекції та Міністерства внутрішніх справ з вимогою перевірити мисливське господарство “Поліське-Сарни”, де повідомляли про собачі бої і вбивство тварин.

ПриватБанк підтримав ініціативу Нацбанку щодо перейменування копійки на питому українську “шаг”.