Спалах лихоманки денге в Бангладеш забрав життя понад 1000 людей

Джерело: CNN

Згідно з офіційними даними, понад 1000 людей померли від лихоманки денге під час найгіршого спалаху за всю історію реєстрації в Бангладеші, а підвищення температури через кліматичну кризу спричинило подальше поширення хвороби. 

Також вперше повідомляється про більше випадків за межами густонаселених міських центрів.

Відповідно до даних Генерального директорату охорони здоров’я Бангладеш, із січня 1017 людей померли від хвороби, у тому числі понад 100 дітей, а кількість інфікованих перевищила 208 000.

За словами вчених, тривалий сезон мусонів, який спостерігався підвищенням температури в поєднанні з нерегулярними сильними опадами, створив ідеальні умови для розмноження комарів Aedes, які переносять хворобу денге.

Потік пацієнтів напружив систему охорони здоров’я країни, і лікарні зіткнулися з нестачею ліжок і персоналу для догляду за ними, повідомляють місцеві ЗМІ.

Смертельні випадки від спалаху майже вчетверо вищі, ніж минулого року, коли померла 281 людина. 

За даними органів охорони здоров’я Бангладеш, лише у вересні цього року було зареєстровано понад 79 600 випадків захворювання та 396 смертей.

Вірусна інфекція, лихоманка денге, викликає симптоми, схожі на грип, включаючи головні болі, болі в м’язах і суглобах, лихоманку, а в деяких випадках – внутрішню кровотечу та смерть. Вона передається людям через укус інфікованого комара Aedes і не існує спеціального лікування від цього захворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лихоманка денге є ендемією більш ніж у 100 країнах, і щороку нею заражаються від 100 до 400 мільйонів людей.

Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.

Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.

Згідно з даними правозахисників, в Білорусі за 2024 рік засудили не менше як 1721 особу за політично мотивованими кримінальними справами. Серед них — 1241 чоловіків і 480 жінок.

У Центрі нацспротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують рекрутувати місцеве населення до лав армії РФ, порушуючи міжнародне право.

Житель Одеси виставив на продаж на інтернет-аукціоні унікальну фібулу I-II століття, характерну для германських культур Центральної Європи та пов’язану з Маркоманськими війнами Римської імперії.