Спецкомісія у Раді запропонувала розформувати ТЦК, а їхніх працівників відправити на фронт

Джерело: телемарафон

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України у звіті висунула пропозицію розформувати ТЦК. Нардепка Юлія Яцик сказала, що за рахунок ТЦК запропонували сформувати більше як 10 бригад. За словами нардепки, кількість службовців ТЦК може вистачити для формування саме такої кількості бригад.

“Більше того, працівники-військовослужбовці центрів комплектування є військовослужбовцями, які можуть ефективно виконувати свої завдання в зоні бойових дій, наприклад”, – сказала Юлія Яцик.

Водночас замість ТЦК та СП пропонують створити рекрутингові центри, які будуть складатись, зокрема, із цивільних осіб. Точної кількості працівників ТЦК нардепка не навела з огляду на військову таємницю.

Звіт Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) Верховної Ради України доступний на сайті ВР.

Натомість інший народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко виступив проти пропозиції щодо розформування, зазначивши, що тоді нікому буде займатися примусовою мобілізацією.

“Ми примусово мобілізуємо людей на захист країни, тому коли ще раз, повернемось, мова про рекрутинг, про добровольців… Але основою поповнення нашого війська для захисту нашої держави є мобілізація. Якщо вона буде без ТЦК – цього ніхто не зробить. Хто це зробить? Народні депутати? Ні. Хто це зможе зробити? Ніхто”, – вважає Костенко.

На його переконання, такі органи мають існувати попри дискредитацію.

Наприкінці жовтня в ефірі Radio NV Костенко висловлював думку, що мобілізаційний вік треба знову знизити. За його словами, українець здатен стати солдатом у 20 років, якщо має право стати депутатом від 21 року.

“Хлопці, у нас війна за незалежність. Ми даємо зброю, а ви кажете, що у нас проблеми з мобілізацією. Чому у всіх країнах призивають зі 17-ти, а у нас – з 25-років, – висловився нардеп. – Хто визначив, що ціна чийогось життя дорожча? Українець точно з 20 років здатен стати солдатом, якщо в Конституції є, що він може в 21 рік бути депутатом”.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.